» » Виховна година на тему: «Складові конкурентоздатності молодого спеціаліста на ринку праці»

Виховна година на тему: «Складові конкурентоздатності молодого спеціаліста на ринку праці»

 6 березня 2014 року у Світловодському політехнічному коледжі відбулася виховна година на тему: «Складові конкурентоздатності молодого спеціаліста на ринку праці».

   Виховну годину презентували викладачі коледжу Кореняк Ольга Вікторівна та Попов Володимир Васильович, допомагали їм у цьому студенти радіоциклу коледжу Максим Зав’ялов, Віктор Лимаренко та Сергій Алдик.

      Розпочалася виховна година зі слів Козьми Пруткова: « Однобокий фахівець подібний до флюсу – повнота його однобока». Після цього були представлені данні дослідження соціологів. Як не дивно молодим спеціалістам насамперед заважають отримати роботу не лінощі, а саме відсутність професійних навичок та завеликі амбіції. Хоча це трохи дивно, але не буду сперечатися з фахівцями.

      Опісля цього була детально проаналізована якість фахівця, тобто навички, як професійні так і особисті, за якими можна вважати, що спеціаліст компетентний.

      Якщо говорити про професійні навички, то все впиралося у запитання: «Як здобути стаж роботи, коли на будь-якій роботі потрібен стаж роботи?», на що ми здобули кумедну, але аргументовану відповідь: «Початковий досвід можна здобути не встаючи з дивану, потрібно тільки почати щось робити» (Попов В.В.)

   Щодо особистісної компетентності, то була приведена така статистика: виявилося, що лише 11% керівників компетентні по всім параметрам (як професійним так і особистісним). Були рекомендовані тренінги, щоб покращити свої особистісні параметри та сказана дуже хороша думка «Спеціалісти з неба не падають, ними потрібно стати» (Лимаренко В.).

     Потім розглянули 4 шляхи, якими можна піти по закінченню навчання у коледжі:

  •  рух по спеціальності;
  • вибір суміжної спеціальності;
  • зміна спеціальності;
  • влаштуватись на роботу.

     Були проаналізовані плюси та мінуси кожного шляху,  детально розкритий варіант руху по спеціальності та вибору інституту. На достатньому рівні висвітлені всі аспекти, щоб потім «Не розповідати родині, чому сусіди живуть ліпше» (Алдик С.)

     Наостанок, знову був процитований Козьма Прутков: «Хочеш бути щасливим – будь ним», а з невеликою поправкою це прозвучало так: «Хочеш бути конкурентоздатним спеціалістом – будь ним».

     На мою думку виховна година була дуже пізнавальна, а головне лаконічна. Усе сказане, було доречним, так як націлене на молодих спеціалістів, які не знаючи, що робити і куди іти, повинні зробити серйозний вибір. Та насамперед ідеєю виховної було дати зрозуміти, що все залежить тільки від нас. Немає різниці, який шлях ти обереш, головне, як ти його пройдеш.

                                                     Автор: Максим Світлий (Маліцький ТОР – 10д)

скачать dle 10.2 КиноСвин


13-07-2014, 21:46

comments powered by HyperComments